Jakie puzzle wybrać?

Jakie puzzle wybrać?

Mając dzieci cały czas zastanawiamy się czym i jak urozmaicić im wolny czas. Od najmłodszych lat podajemy naszym pociechą zabawki, które będą rozwijać ich umiejętności, poszerzać wyobraźnię. Jedną z grup zabawek dostępnych na rynku, które dają nam takie możliwości, są puzzle i układanki.

Poniżej przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji.

Puzzle podłogowe Jumbo Tata 25el. 2+ Mudpuppy 

 

Mudpuppy Puzzle podłogowe Jumbo Tata 25 elementów 2+

Układanka amerykańskiej firmy Mudpuppy zawierająca 25 elementów, dużych i łatwych do schwytania przez roczki dwulatka. Powstanie z nich spory obrazek o wymiarach 56cm*56cm. Obrazek, który powstanie przedstawia na niebieskim tle różne rodzaje zwierząt – tatę i dziecko m.in. kota, świnkę, króliczka czy żabkę. Dzięki temu, że maluszek ćwiczy swoje rączki poznaje także zwierzątka. Dzięki pięknej i nienachlanej kolorystce przykuwają uwagę dziecka.

Puzzle są także w wersji dla dziewczynek

Mudpuppy Puzzle podłogowe Jumbo Mama 25 elementów 2+

 

Puzzle z niespodzianką Uczta w dżungli – Janod

Puzzle z niespodzianką 20 elementów Uczta w dżungli, Janod

 

Duża układanka ( bo aż 65cm na 50cm) składająca się z 20 elementów, przedstawia zwierzęta w czasie posiłku. Na obrazku widoczni są mieszkańcy dżungli flaming, hipopotam czy małpki. Co ciekawe w tej układance to to, że oprócz zwierzątek które widać po ułożeniu, znajdują się w nich zakładki oraz okienka pod którymi kryją się następni mieszkańcy tropikalnego lasu. Odkrywanie okienek i zakładek pobudza u dziecka ciekawość poznawania świata.

Puzzle sensoryczne Farma – Janod

Puzzle sensoryczne 20 elementów Farma Janod

Kolejne puzzle dla najmłodszych, które są nie tylko pięknie się prezentują ale także dają doznania sensoryczne dziecku. Na ciele m.in. krówki, świnki, znajdują się pola z inną fakturą. Ukazują one maluszkowi, że każde zwierzątko nie różni się tylko kolorem ale także ma inne futerko czy skórę. Puzzle te rozwijają nie tylko pamięć i koncentrację ale także zmysł dotyku.

Puzzle patyczki Geometryczne zwierzątka Madpuppy

Puzzle Patyczki Geometryczne zwierzęta 24 elementy

Tym razem coś całkiem innego!! Układamy podobizny zwierząt z 8 dwustronnie malowanych patyczków. Aby nie było to zbyt skąplikowane dla dziecka ułatwieniem jest tło w jednym kolorze. W zestawie znajduje się także plansza na której łatwiej będzie układać obrazek. Układana ta przykuwa uwagę nie tylko poprzez piękne ilustrację Ilana Exelby, ale tym że są inne niż reszta puzzli dostępna na rynku.

Polecamy również inne puzzle :

Puzzle Patyczki Tańczące baletnice 24 elementy

oraz

Puzzle Patyczaki Środki transportu 24 elementy

Puzzle Odkrywaj Dinozaury – Londji

Puzzle dla dzieci, Odkryj Dinozaury Londji®

W tych puzzlach jesteśmy zakochani !! Są uwielbiane przez mojego starszego syna. najciekawsza w nich jest niespodzianka jaką kryją. Gdy są już gotowe wystarczy spojrzeć na nie przez niebieskie szkło powiększające i wtedy ukaże nam się Park Jurajski. Natomiast jeśli popatrzymy przez czerwone szkło zobaczymy kości tych potężnych zwierząt.

Puzzle jak i pudełko są ekologiczne, używa się do nich barwników pochodzenia roślinnego raz materiału z recyklingu.

Madd Capp – Puzzle I AM – OWl – Sowa

MADD CAPP, Puzzle I AM – OWL – Sowa

Tym razem coś dla starszych. Polecam je dla dzieci koło 10 roku życia. Składają się z 550 elementów i tworzą po ułożeniu obrazek o wymiarach 64cm *76cm. Układanka oprócz tego, że przedstawia realny wygląd Sowy to zawiera także ulotkę ( niestety w języku angielskim) z ciekawostkami związanymi z sowami.
Firma daje nam do wybory układanki w kształcie: Sowy, Słonia, Tygrysa, Delfina, Żyrafy, Niedźwiedzia, Leniwca, Flaminga i Pingwina.

Drewniane puzzle, miasto i samochodziki Egmont

EGMONT Drewniane puzzle, miasto i samochodziki NOWOŚĆ

Teraz całkiem coś innego. Piękne puzzle które tworzą miasto, a do tego mamy figurki samochodzików, karetkę, szpital i inne budynki. Dziecko ma podwójną radość. Ćwiczy swoją pamięć dzięki układaniu puzzli, a później ogranicza go tylko wyobraźnia w zabawie. My jesteśmy bardzo na tak.

Czy wiesz już jakie puzzle wybrać?

Share

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.