Jak często słyszycie to zadnia „tato, mamo chodźcie zagramy w grę!!”. U mnie w domu nie ma dnia, abyśmy nie grali w jakieś planszówki, domina, memory. Uważam, że gry to jedna z lepszych zabaw dla dziec, uczy je przegrywać co wielu dzieciom przychodzi z wielkim trudem. Gry wspaniale ćwiczą też pamięć, wspomagają koncentrację, uczą strategicznego myślenia. Na naszym rynku jest wiele fantastycznych gier, ja przedstawię Wam kilka moim zdaniem najciekawszych 🙂

Pierwsza to gra kooperacyjna ROADS – Drogi firmy LONDJI. Stawiana na pierwszym miejscu przez moich domowników. Co najciekawsze to ma ona dwie funkcję, najpierw budujemy drogę, a później sięgamy autka i druga zabawa gotowa. Gra polega na pozbyciu się wszystkich elementów. Za każdym razem gdy dramy jest coraz większa frajda, bo wychodzą nam przedziwne drogi. Polecam tą grę dla każdej rodziny która kocha świetną zabawę 🙂

Gra kooperacyjna ROADS – Drogi Londji

Następną grę jaką mogę polecić jest gra magnetyczna Statki Janod. Piękne wykonanie przykuwa uwagę. Świetnie nadaje się także na prezent. Gra daje nam dwie możliwości gry łatwiejsza dla mniejszych dzieci i trudniejszą dla zaawansowanych pogromców statków. Zamiast kartki i ołówka francuska marka daje nam piękne ilustrację  z motywem pirackim  na tarczach oraz 10 magnetycznych  statków. Każdy z nas zna zasady tej gry i wie jaka frajda towarzyszy przy zabawie. Dzięki tej grze dziecko rozwija strategiczne myślenie, ćwiczy koncentrację.

Statki gra magnetyczna, Janod

 

Jeśli jeździcie często na wycieczki samochodowe i waszym pociechą się nudzi, mamy świetne rozwiązanie, gry magnetyczne marki The Purple Cow. Marka ta proponuje nam tyle rozwiązań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników futbolu  – mamy grę piłka nożna, plansza gry zmienia się w boisko i wygrywa ten gracz który pierwszy strzeli 3 bramki. Są także warcaby, chińczyk, sekretny kod, bingo, tryktrak, wyścig dookoła świata, kółko i krzyżyk i wiele innych. Jak sami widzicie jest spory wybór. Gry są świetne wykonane, znajdują się w małej prostokątnej puszcze, która zmieści się do każdego plecaka jak i małej torebki mamy. Gorąco polecam.

O to jedna z propozycji: https://fk-toys.pl/produkt/gra-magnetyczna-the-purple-cow-sekretny-kod/

 

 

 

Kolejną grą jest memo. Obowiązkowa pozycja na liście zabawek dla dzieci. Tu akurat pokaże Wam memo marki Londji. Marka ta jest mistrzem w tworzeniu gier, nie tylko oprawa graficzna przykuwa oko ale także fakt iż zabawki są wykonane z papieru z recyklingu ( wielki plus na Lodnji ). Zasad memo z pewnością nie trzeba Wam tłumaczyć 🙂 Idealne zabawka dla dzieci już od trzeciego roku życia. Wspaniale ćwiczy koncentrację i pamięć. To memo uczy także mieszkańców dzikiej przyrody są m.im. mieszkańcy podwodnego świata tacy jak orka, wieloryb, zwierzątka z Afryki np. żyrafa czy zwierzęta z krainy pokrytej śniegiem.

 

Memo dla dzieci, Dzika Przyroda Londji®

 

 

Lubicie gry zręcznościowe?? Bo mu bardzo na naszej stronie znajdziecie kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich jest Tańcząca wieża marki Goki. Fantastyczna  gra zręcznościowa tańcząca wieża to świetna alternatywa na  wesoło spędzony czas w gronie rodziny i przyjaciół. Zabawa drewnianymi balansującymi klockami jest doskonała  rozrywką i ćwiczeniem zręcznościowym dla dzieci.  Zabawa rozpoczyna się od ustawienia półkolistej podstawy na stole. Najmłodszy z zawodników zaczyna od rzutu kostką, ilość oczek oznacza ilość klocków, które należy ułożyć na podstawie, jest także możliwość wylosowania  symbolu przedstawiającego  półkulę wtedy zawodnik umieszcza  tylko jeden element na balansującej podstawie. Wygrywa osoba, która jako ostatnia ustawiała klocki przed przewróceniem się wieży. Tej zabawie towarzyszy wiele śmiechu i dobrych emocji. Gra uczy kordynacji i skupienia. 

Gra Tańcząca wieża GOKI

 

Share

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.