Czy wy też macie problem co kupić dla 18 miesięcznego dziecka. Co wybrać z tak wielu propozycji jakie są na rynku, czy zabawka zainteresuje dziecko, czy spełni swoje zadanie?? Sama wiem z mojego doświadczenia, że nigdy nie jesteśmy wstanie przewidzieć czy dana zabawka spodoba się naszemu dziecku. Często kupujemy też zabawki z wyprzedzeniem i się zastanawiamy dlaczego dziecko się nią nie bawi. Odpowiedz jest prosta, nie sięga po nią bo nie jest na nią gotowy. Poniżej przedstawię Wam parę propozycji fajnych zabawek które sprawdziły się w zabawie u moich dzieci.

Mój synek uwielbia wkręcać i wykręcać śrubki. Często siada na dywanie i zaczyna się bawić śrubkami i nakrętkami. Zabawa ta ma świetnie ćwiczy rozwój małych rączek, ćwiczy motorykę oraz uczy samodzielności. My aktualnie uwielbiamy zabawkę marki Djeco i tu też znaleźliśmy coś idealnego Śrubki – Zwierzaki. Są pięknie wykonane, przykuwają uwagę dziecka kolorami oraz różnym kształtem. Zestaw składa się z 12 elementów, 4 główek ze śrubą nakładanego pierścienia oraz zakrętki. Śrubki przedstawiają   4 zwierzątka (piesek, kotek, krówka oraz króliczek). Dziecko może także mieszać elementy miedzy sobą, dzięki czemu zabawa się nie nudzi.

Djeco Śrubki

 

Na pewno każdy z Was zna drewniane puzzle. Jest to idealne rozwiązanie na pierwszą przygodę z układankami. Układanki te maja na celu pracę nad koncentracją i pamięcią oraz ćwiczą motorykę i chwyt. Zabawka  marki Janod składa się z 7 elementów: 6 puzzli  przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie i drewnianej planszy przedstawiającej gęsty las. Dzięki pięknym obrazkom zwierząt dziecko będzie miało jeszcze większą przyjemność z dopasowywania zwierzątek do odpowiedniego miejsca na planszy. Zabawka ta jest także idealnym rozwiązaniem na podróż. jan

Znacie może zabawki marki Quut?? Polecam je gorąco!!! Świetne wykonanie i jakość produktu, a przede wszystkim nieskończona możliwość znajdywania zastosowań Łopatki wielofunkcyjnej Triplet Lagoon Green. Ja jako rodzic uwielbiam zabawki kilka w jednym, a zwłaszcza w zabawkach które z nami podróżują. W tym przypadku mamy nie tylko łopatkę, ale także grabki, sitko i lejek. Czyli o ile mniej rzeczy musimy zabrać np na plaże :). Znając pomysłowość dzieci to znajdą tej łopatce jeszcze wiele zastosowań. Zabawka jest dobrze wykonana, że nadaję się idealnie dla 18 miesięcznego dziecka. Zabawka ta może także stanowić uzupełnienie innych fajnych zabawek maraki Quut.

 

Quut

 

Kupujecie dla dzieci czarno-białe zabawki?? Ja uległam i kupiłam, i ku mojemu zaskoczeniu zabawka się spodobała Kajetanowi. Zabawka można powiedzieć dwa w jednym bo i układanka i sorter. Wykonana jest z drewna, wiec ekologiczna co ma dla mnie duże znaczenie. Kształty które należy umieścić w podstawię są szersze i wystają ponad nią. Układanka uczy dziecko rozpoznawać kształty takie jak  kwadrat, owal, sześciokąt i półkole. Poznaje także zwierzątka  króliczka, kotka, ptaszka i rybkę. Zabawka ta uczy chwytania i dopasowywania. Ćwiczy małe paluszki oraz koordynację. 

Układanka czarno-biała zwierzęta domowe

Kolejną sprawdzoną zabawką jaką mogę polecić jest wierzą z kartoników.  Zabawka która daje wiele możliwości dla dziecka. Pozwala na budowanie wielu ciekawych budowli, wprowadza także w podstawy liczenia, rozwija także u dziecka precyzję jaką dziecko musi ćwiczyć podczas układania pudełek jedno na drugim. Ja dla swojego dziecka wybrałam kartoniki ze zwierzątkami marki Djeco. Dzięki temu mamy dwie zabawki i jednej. Oprócz bardzo starannie wykonanych domków dla zwierząt mamy także piękne figurki, które są tak kolorowe, że przykują uwagę nie tylko małego dziecka.

Klocki kartonowe TOPANIFARM DJECO

 

Mam nadzieję, że w jakiś sposób chodź trochę ułatwiłam Wam wybór zabawki dla 18 miesięcznego dziecka :). Po więcej inspiracji zapraszam do mojego sklepu www.fk-toys.pl

Share

You Might Also Like

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.